Dragon Ball Games Minecraft Games

Register, upload AVATAR, save SCORES, meet FRIENDS!
Register
 • Zhou Bradley posted an update 5 months, 4 weeks ago

  کودکانی که کارهای با دست و بدن را بسیار هوشندانه انجام می دهند یا نسبت به دیگران از موسیقی درک بالایی دارند. نماینده(مدیر عامل شعبه) موظف است از تاریخ بازگشایی به مدت 2 ماه جهت اخذ کد اقتصادی مرکز خود به اداره ثبت مربوط به شهرستان مراجعه و اقدام نماید . پس برای استعداد یابی کودکان، تست آی کیو تنها بخشی از توانایی کودک شما را نمایان می کند و در صورت پایین بودن آی کیوی کودک، به هیچ وجه نا امید نشوید و به جای سرکوفت زدن، به دنبال کشف استعداد های پنهان کودکانتان باشید. در این روش، خانواده به مدت ۶ ماه رفتار، افکار و احساسات فرزندانشان در شرایط مختلف با دقت بدون دخالت احساسات شخصی مورد بررسی قرار می دهند و یاد داشت میکنند.

  یکی از راه های خوب برای استعداد یابی کودکان که باید مورد توجه والدین قرار گیرد، توجه و گوش دادن موثر به صحبت های کودکان می باشد. اینکه به چه کارهایی علاقه دارد و بیشتر در مورد چه چیزهایی صحبت می‌کند و اجازه دادن برای پیگیری علاقه واقعی آنها. برخی این روش استعداد یابی را باعث ماشینی شدن انسان ها می‌دانند و یا آن را به فاشیست های آلمانی و یا تندروهای ژاپنی نسبت می دهند که انسان ها را به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی خود قرار می‌دادند. شاید اگر در آن دوره آینده نگری بهتری وجود داشت نگاه بهتری در باره این مقوله ایجاد و مسیر آموزشی بسیاری مبتنی بر توانایی ها و استعداد های ذاتی انسان ها رقم می خورد. کودکان پس از استعدادیابی قرار نیست از محیط جدا بشوند اتفاقا استعدادیابی باعث میشه آدم ها به خودشناسی برسند و به اصل وجودشون متصل شوند.

  این افراد بصورت طبیعی از استعداد انجام آن کارها برخوردار هستند و البته با کسب دانش و مهارت مرتبط با استعدادشون هست که باعث شکوفایی بیشتر آن ها می شود. بنابراین استعدادیابی جدا کننده نیست و برخلاف اون چیزی که سوال کرده اند کاملا فرد رو به یک محیط مناسب وصل می کند. یا برعکس کودکی که استعداد استدلال و تحلیل دارد اما خانواده او باز نیز در یک پروسه پر فشار سعی می کنند او ورزش، موسیقی یا نقاشی یاد بگیرد. در کنار آن بخش آموزشی که ما در سیستم آموزش و پرورش رسمی کشورمون داریم هم بایستی طی شود. اگر می بینم هوش بصریش بالاتر خب برنامه ریزی بکنم که در اون فضا عملکرد بیشتری داشته باشه. اون چیزی که مهم است رتبه بندی هوش های 8 گانه کودک است که در این لیست آورده شده است.

  بنابراین نتیجه می‌گیریم که تنها دلیل موفقیت، کسب نمرات بالا در مدرسه نمی باشد و یا کسب نمرات پایین دلیل شکست و بی استعدادی نیست. بلکه ما باید استعداد هر فردی را کشف کنیم و هوش او را در زمینه های مختلف مورد سنجش قرار دهیم تا مشخص کنیم استعداد و هوش او در چه زمینه ای قوی تر است و با توجه به آن رشته تحصیلی و شغل آینده کودکان خود را تعیین کنیم. فرزندان برتر با پشتوانه 15 ساله استعدادیابی کودکان براساس روش هوارد گاردنر توانسته نتایج فوق العاده ای در این زمینه کسب کند.

  کودک اول کارش را خوب انجام داده است اما کودک دوم از یک سوژه یکسان یک نقاشی شگفت انگیز و زیبا کشیده است با ریزه کاری های بیشتری کشیده است که می توان گفت او اثری هنری خلق کرده است. خدمت شما عرض شود که ما باتوجه به اینکه، ما در فضای استعدادیابی از نظریه گوارت کارنر استفاده می کنیم. و براساس نظریه ایشون ابتدا 7 نوع هوش رو مشخص فرموده بودن و بعد هوش دیگری بهش اضافه شد که بهش هوش هشتم و مجدداً با پژوهش ها و تحقیقات یک هوش دیگه رو هم اضافه کردن اما بعد دوباره اون رو تو دسته بندی های دیگه قرار دادن. در پایان دوره به کودک گواهینامه ای اعطا می شود که مشخص می کند که هوش های برتر او در چه زمینه ای است ، در چه مهارتهایی ، در چه رشته های تحصیلی ، و در چه مشاغلی به بهترین شکل ممکن می تواند عملکرد داشته باشد . در اصل دور نمایی ازآینده کودک در اختیلر شما قرار می گیرد تا او را در مسیر در ست قرار داده و از ذات و درونیات حقیقی خودش به طور کامل استفاده کند.

  این جاست که اهمیت کار یک دکتر روانشناس به عنوان واسط بین توانایی های بالقوه کودک و جامعه پر رنگ تر می شود. استعداد از بدو تولد در وجود تمامی انسان ها وجود دارد و بهترین زمان برای استعدادیابی کودکان، سن ۳ تا ۱۲سالگی است. چون شخصیت هر فرد از اواخر دوره ی کودکی تا اواسط دوره ی جوانی تثبیت می شود و استعداد شکوفا شده ی هر فرد رابطه ی مستقیمی با شخصیت آن دارد. درست است «ماهی را هروقت از آب بگیری، تازه است» اما اگریک کار در مناسب‌ترین وقت ممکن انجام شود، بازدهی و کیفیت نتیجه قابل مقایسه با دیگر زمان‌ها نیست.

  به او لیستی از موارد موجود پیشنهاد نمایید و اگر تمایل داشت، جایی ثبت‌نامش کنید. کشف استعداد کودک از معرفی، توضیح اهمیت و ارائه زمان مناسب برای پیدا کردن استعداد بچه‌ها، نوبت به راه‌کارهایی برای تبدیل بالقوگی‌ها به بالفعل بودن است. برای شکوفایی کودک‌تان چندین راه‌کار وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم. در ضمن هیچ زمان برای کشف استعداد و علاقه واقعی دیر نیست و شما در هر سنی که باشید، اگر در زندگی خود احساس خلاء یا بی هدفی دارید، هر چه سریع تر باید نسبت به استعداد یابی خود اقدام کنید. آزمون ها و تست های بسیار زیادی در اینترنت قرار دارد که از طریق آنها می توانید در قالب پاسخ دقیق به سوالات داده شده توانایی کودک را در هوش های مختلف بسنجید. برای مثال مکن است شخصی از نظر هوش ورزشی توانایی داشته باشد یا شخص دیگری در زمینه هنری یا ریاضی ، عدم توانایی افراد در یک هوش به معنی این نیست که او استعداد کمی دارد ، ممکن است در هوش دیگری دارای توانایی و استعداد باشد.

  میزان خطا بالا چون کودکان در تصمیم گیری های خود ثبات ندارند و در لحظه امکان دارد نظرشان تغییر کند. اگر کودک شما در ورزش کردن مانند بازی با توپ یا انجام حرکات موزون و هماهنگ مانند ژیمناستیک و حرکات تعادلی و یا ابراز احساسات با حرکات بدن و تقلید حرکات دیگران خوب عمل می‌کند، نشان دهنده قوی بودن هوش حرکتی جسمی او می‌باشد. بلکه نوع استفاده ما از این نظریه مشخص می کند که اجرای این نظریه تأثیرات مثبت دارد یا خیر.

  کادر مجرب و متخصص مرکز مشاوره مکث، با انجام تست های استاندارد بررسی انواع هوش، توانایی های کودکان شما را شناسایی کرده و متناسب با توانایی های آن ها، برنامه های گام به گام رشد شخصیت و انواع هوش را ارایه می دهند. در مدرن ترین سیستم تست آی کیو، عدد صد به عنوان متوسط آی کیو در یک جامعه در نظر گرفته می شود و افراد بالاتر از آن باهوش در نظر گرفته می شوند و افراد پایین تر از صد، درجاتی از دیر آموزی و نا آموزی را نشان می دهند. جوامع بشری از زمانی که دریافتند به واسطه قدرت ذهنی و هوش تک تک اعضایشان است که توانسته اند پیشرفت کنند و سرامد تمامی فرم های حیات ساکن بر زمین گردند، به اهمیت استعدادیابی پی برده و به دنبال روشی برای سنجش هوش افراد و تقسیم آن ها در شغل های مختلف با توجه به هوششان بوده اند. والد آگاه بعد از طی کردن مراحل بالا و شناخت تیپ شخصیتی فرزند خود و پیدا کردن نقات قوت و نقات ضعف، آن را جهت دهی میکند.

  برای مثال والد آگاه بعد از متوجه شدن این که فرزندش مداوم استرس دارد و برای بیرون از خانه رفتن بارها شرایط را کنترل و مورد بررسی قرار میدهد، این موضوع رو با مشاور مطرح میکند و در خواست کمک می کند. پرورش و توسعه استعدادهای فرزندان باعث پیشرفت سریع‌تر و موفقیت بیشتر آن‌ها می‌شود. یکی از سخت‌ترین مسائل در زمینه‌ی پرورش و یافتن استعداد کودک، دانستن زمان دقیق دست کشیدن از چیزها است؛ زیرا براخی کارها برای فرزندتان سخت است یا او از آن لذتی نمی‌برد. کودکانی که طرز تفکر پرورش‌یافته‌ای دارند، بیشتر اهل خطر کردن و تجربه‌ی اتفاقات تازه هستند. بنابراین این دسته از خردسالان آغوشی بازتری نسبت به یک چیز جدید یا چیزهایی که حس علاقه‌مندی نسبت به آن‌ها دارند، خواهند داشت. شغل های مناسب این کودکان شامل معلمی، مشاور مدرسه، مشاور خانواده، روانشناس، مدیر روابط عمومی، مددکاری و فروشندگی می‌باشد.

  این دسته بندی، هوشها از نظر گوارت کارنر که این فضا در محیط استعداد یابی به شکل جداگانه برای کودک فراهم میشه و امکان تجربه کردن محیط های آموزشی برای کودک ایجاد می شود برای اینکه که بتونیم به بهترین شکل ممکن هوش برتر کودک را پیدا کنیم. پس از آن جانسون اوکانر به استعداد افراد در کارهای مختلف پی برد حال در پروسه ای دیگر 40 سال بعد هوارد گاردنر طی تحقیقات و آزمایشات فراوانی به این نتیجه رسید که افرادی که جانسون اوکانر در سنین میانسالی استعدادیابی کرده در کودکی هم همان استعدادها را دارند. روانشناس کودک باید بتواند با کمک ابزار تست آی کیو و تعامل آکادمیکی که با کودکان برقرار میکند، پتانسیل های آن ها را کشف کند و هر کودک را در مسیر آموزشی مخصوص خود قرار دهد. در این صورت یک رابطه برد برد شکل می گیرد و هم کودک به بهترین حالت خودش با توجه به میزان هوشش می رسد و هم آن جامعه رشد و پیشرفت چشم گیری خواهد داشت.

  پس زمانی که به کاری مشغول هستید که که با استعدادهای درونی تان هم راستا است، با تمام وجودتان و با علاقه مندی آن کار را انجام می دهید و گذر زمان را حس نمی کنید. قابلیت یادگیری سریع یک مهارت، می تواند نشان از وجود یک استعداد در پس آن باشد. اگر در حوزه ای نسبت به سایر افراد زودتر می آموزید و رشد میکنید جا دارد جایگاه ویژه ای به آن اختصاص دهید.

  با این توضیحات، باید گفت بهترین زمان برای استعدادیابی کودکان بازه‌ی ۳ تا ۶ سالگی خواهد بود. برای این‌که دریافت آموزش سبب می‌شود ذهن کودک عزیزتان آن بکر بودن را از دست بدهد. پس در این مسیر هوارد گاردنر 8 نوع هوش را معرفی می کند که هوش IQ در دسته هوش منطقی و ریاضی قرار می گیرد، پس در این جا قابل لمس است که لزوما بالا بودن یا پائین بودن نمره IQ تضمین کننده آینده افراد نیست.

  بدن منوال نیست که با یک لحظه مشاوره یا یک پرسشنامه بخواهیم کار استعداد یابی برای یک کودک انجام شود این یک پروسه کاملاً پیچیده ای هست. چیزی که ما در ظاهر میبینیم تغییر میکنه؛ آموزشها و مهارتهایی است که ما کسب میکنیم. در ادامه این مقاله انواع استعدادها را توضیح داده و برای هر کدام مثال هایی می آوریم تا موضوع برای خانواده ها قابلیت درک بیشتری پیدا کند. مقدمه یکی از دستاوردهای بسیار مستند در مورد رفتار فرد و سازمان این است که… تمامی حقوق مطالب و تصاویر تولیدی این سایت متعلق به سایت رادیو کودک است، هرگونه کپی برداری با ذکر نام سایت و لینک به آن براساس صفحه قوانین و مقررات بلامانع است. اگه در هر موضوعی به روز هستی و اطلاعاتی داری می تونی اونو با اسم خودت با ما به اشتراک بذاری.